Paryż w weekend

Pytanie

Cześć! Wybieram się na dwa dni do Paryża i chciałbym zaliczyć obowiązkowe atrakcje. Jak zorganizować taki wypad i które atrakcje są dość blisko siebie?

rozwiązano 0
admin 5 lat 19 Odpowiedzi 348 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 19 )

  1. Byłam trzy dni. Bardzo krótko aby wszystko zwiedzić.
    Dzień 1: Wieża Eiffla, La Defense, Pola Elizejskie, Łuk Tryumfalny.
    Dzień 2: Luwr, Orsay, Pompidou Centre, Katedra Notre Dame,
    Dzień 3: Sacre Ceur, oraz nocą najwyższy wieżowiec, który stoi obok dworca kolejowego, z tarasem widokowym na dachu, rewelacyjne miejsce do zobaczenia Paryża nocą, również oświetlonej wieży Eiffla, polecam (nie pamietam jak się nazywa to miejsce, umknęło w tej chwili).
    Trzeba brać pod uwagę, że aby dostać się w wszystkie te miejsca trzeba odstać swoje w ogromnych kolejkach, w związku z czym nie starczy czasu na zobaczenie wszystkiego, choć komunikacja miejska rewelacyjnie działa (nie stałam na przystanku dłużej niż 2 minuty, a jeździliśmy długo) Miałam to szczęście że byłam w 7 miesiącu ciązy więc wszędzie wchodziłam bez kolejek.

  2. interesuje mnie właśnie taki krótki wypad samolotem do Paryża, co powiecie na temat noclegów? tani, czysty hostel? może coś polecicie….

  3. 3. Wieża Eiffla

    Wieża Eiffla powstała dla uświetnienia Wystawy Światowej zorganizowanej w Paryżu w 1889 r., a zarazem dla uczczenia stulecia Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Tymczasowa budowla miała zostać rozebrana po wystawie, co ostatecznie nie nastąpiło. Początkowo budziła ona ogromne kontrowersje, po pewnym czasie wpisała się jednak na stałe w obraz miasta. Dzisiaj to symbol Paryża i chyba najbardziej znana atrakcja Francji. Głównym atutem wieży jest wspaniała panorama miasta, którą można podziwiać z trzech położonych na różnej wysokości platform widokowych.

  4. plan ambitny, aby tylko starczyło sił w nogach:) W trzy dni przy sezonowym obłożeniu turystycznym wszystkich miejsc ciężko jak się nie zna Paryża. Ja zaczęłabym od rezerwacji biletów na wieżę przez internet -bo tam zawsze są najdłuższe kolejki i traci się sporo czasu ( choćby się chciało wejść na piechotę, też trzeba stać za biletem). Następnie można dostosowac plan innych atrakcji. Dobrze jest połączyć w jeden dzień Tour Eiffel i Montmartre gdyż łatwo się tu przemieścić pólnocną linią metra.
    Atrakcje trzeba łączyć tak: jak w jednej traci się czas na kolejkę i zwiedzanie np. muzea, to można nadrobić zwiedzając Notre Dame, le Centre Georges Pompidou w tej samej okolicy. Bilet na metro Paris Visite trzydniowy ułatwia życie.
    Hotel przyzwoity na Porte de Bagnolet – Gallieni IBIS, dodatkowy plus ogromny Auchan przy hotelu ratuje życie gdy dziecku marzą się wieczorem owoce , napoje czy jogurty ( a po całym dniu dreptania to się wszystkiego chce)
    I może warto by sprawdzić gdzie i o której godzinie lądują samoloty, bo zdarza się, że w odległości 30 km od Paryża w godzinach późnowieczornych, a metro kursuje do 12 (i niekoniecznie jest to fajny czas do podróżowania nim).
    I polecam lody o smaku fiołków przy Trocadero.

  5. popieram – Paryż to przede wszystkim klimat tego miasta. wąskie uliczki, budynki bogate w rzeźby, kawiarenki na chodnikach i wszystko pięknie oświetlone. wieża Eiffla oświetlona na złoto, Sekwana wieczorem i tętniące życie. dwa dni w Paryżu to wieża, Sekwana (może rejsik), knajpka obowiązkowo, pola marsowe, pola elizejskie i tyle. no chyba, że jesteś miłośnikiem zwiedzania (nie napisałeś nic o upodobaniach).
    udanej, niezapomnianej wycieczki 🙂

  6. kolego a powiedz mi czy jedziesz autem czy samolotem ? ja bylem w styczniu i teraz na wakacje na weekend bylem autem wszedzie autem ceny za parkingi takie same wiec nie ma znaczenia gdzie auto zostawisz a zawsze dojedziesz!!luwr i notre dam sa w miare blisko a jeszcze pola elizeiskie oraz mozesz zobaczyc most zakochanych a jak tam bedziesz jechal to po drodze mozesz zaliczyc luk triumfalny oraz chanse lise nie wiem czy tak sie pisze! pozniej wieza eifel oraz ja bym sie przeplynal sekwana, jak zostanie czas to katakumby, nastepny dzien panteon oraz bazylika sacre couer i montmarte i plac pigal a pozniej wersal jest tam duzo do zwiedzania i tylko tam masz do 26 lat za darmo!! a zapomnialem jak bedziesz na wiezy to nie warto jechac winda lepiej wejsc z prawej strony i tam sa schody szybciej bo mniej ludzi wchodzi i nie czekasz w kolejce, a na montmarte uwazaj na naciagaczy.Jak bedziesz wieczorem kolo notre dam to w poblizu sa fajne restauracje gdzie mozna pokosztowac francuskich klimatow.

  7. 1. Luwr

    Luwr to jeden z najpiękniejszych paryskich pałaców, symbol stylu francuskiego, nazywanego niekiedy stylem Ludwika XIV, i jedno z największych muzeów sztuki na świecie. Szklana piramida, przez którą prowadzi obecnie główne wejście do zabytkowego budynku, to symbol współczesnego Luwru – połączenia nowoczesności z historią. W Luwrze mieści się ponad 35 tys. dzieł sztuki – od starożytności po połowę XIX wieku, w tym najsławniejsze dzieła światowego dziedzictwa takie jak: stela z kodeksem Hammurabiego, Nike z Samotraki czy Mona Lisa pędzla Leonarda da Vinci.

  8. Ja wybierając się na dwa dni do Paryża, odpuściłabym sobie muzeum. Tak wieża Eiffla, knajpki wieczorem i pochodziłabym sobie nad Sekwaną i poczuła klimat miasta. Zwiedzanie jest ok. jak się ma więcej czasu. Dwa dni lepiej spędzić na chodzeniu po mieście i poznawaniu klimatu miasta, a nie na muzea.

  9. polecam zwiedzić operę paryską, jest przepiękna

  10. 7. Pola Elizejskie

    Pola Elizejskie to najsłynniejsza ulica Paryża, jedna z najbardziej znanych na świecie. Dzisiejsza sześciopasmowa arteria, pełna teatrów, restauracji, kin i ekskluzywnych sklepów, łączy Plac Zgody z Placem Charles’a De Gaulle’a (z jego Łukiem Triumfalnym), a dalej z nowoczesną dzielnicą biznesową La Défense i jej symbolem, Grande Arche – Wielkim Łukiem. Ponad dwukilometrowa Champs-Élysées jest sceną oficjalnych parad, ceremonii narodowych i manifestacji.

  11. 5. Łuk Triumfalny

    Łuk Triumfalny powstał na zlecenia zafascynowanego architekturą romańską Napoleona Bonaparte. Pomnik-brama sławi cześć armii cesarskiej i zwycięstw „małego kaprala”. Kamienny kolos, stworzony przez Jeana Chalgrin, stoi pośrodku największego ronda na świecie. Z tarasu widokowego na szczycie pomnika można dokładnie przyjrzeć się 12 alejom tworzącym układ gwiazdy. Wśród pięknych płaskorzeźb pokrywających Łuk nie brakuje i polskich akcentów.

  12. 6. Muzeum Orsay

    Muzeum Orsay to swoisty pomnik eklektyzmu – dziś świątynia impresjonizmu, a niegdyś dworzec kolejowy. Wzniesiony w 1900 r. budynek zachwyca szklanym dachem, imponuje nie tylko dwoma ogromnymi zegarami, ale i zbiorem malarstwa, rzeźby, sztuki użytkowej, fotografii i grafiki. Położone na lewym brzegu Sekwany muzeum słynie przede wszystkim z dzieł impresjonistów i postimpresjonistów, np.: Cézanne’a, Degasa, Gauguina czy Moneta.

  13. 10. Muzeum figur woskowych Grevin

    Muzeum Figur Woskowych nazywa się w Paryżu Muzeum Grévina. Jest to jedna z największych atrakcji Paryża i obowiązkowy punkt programu wszystkich wycieczek. Wszyscy raczej spodziewają się figur polityków, aktorów, znanych osobistości, jednak czeka tu też wiele innych atrakcji. Chyba dla wszystkich jest więc największym zaskoczeniem wejście do idealnie ciemnego pokoju, oświetlanego miniaturową latareczką przez jedną z pań obsługujących. Wszyscy więc wchodzą cicho z lekkim strachem, brnąc w zupełnych ciemnościach, z pytaniem w oczach – co dalej.
    Można tu zobaczyć sylwetki wielu sławnych ludzi (ok. 300) np. Charles De Gaulle, Mahatma Gandhi, Michael Jackson, Jan Paweł II, Elvis Presley, Alfred Hitchcock, Marylin Monroe, Julia Migenes, Robespierre, Danton, Joanna d’Arc itd.

  14. Szkoda czasu na Paryz. Ja jezdze do Las Vegas i mam tam
    Paryz, Nowy Jork, Wenecje oraz Rio w jednym miescie

  15. Ze wszystkim się zgodzę, ale byłem w tym muzeum Grevin i spora część figur to artyści znani głównie we Francji, a poza tym wiele postaci nie jest zbyt podobnych do siebie, przykładowo widać to na zdjęciu matki Teresy i JP II. Także Grevina odradzam.
    Orasay to zależy od tego czy ktoś lubi impresjonizm i się w tym kierunku malarstwa orientuje. Mnie się podobało, ale wszystko kwestia gustu.
    Wersal to atrakcja na cały dzień licząc z dojazdem i powrotem. Park bardzo duży, ale piękny więc wart odwiedzenia.
    Uważam że z podanych przez Ciebie 10 atrakcji, jedną można odpuścić na pewno (Grevin), a nad drugą (Orsay) trzeba się dobrze zastanowić. Oprócz tego jak na pobyt dwudniowy to nie wystarczyłoby czasu aby to wszystko zobaczyć, zważywszy ogrom Wersalu oraz Luwru.

  16. 2. Katedra Notre Dame

    Paryska Katedra Notre Dame to najsłynniejsza na świecie świątynia w stylu francuskiego gotyku. Blisko dziewięćsetletnia katedra (jej budowę rozpoczęto w 1163 r.) wznosi się dumnie na wyspie na Sekwanie, zwanej Île de la Cité. Ogromny, mogący pomieścić 9 tys. wiernych kościół robi niezapomniane wrażenie – głównie za sprawą dwóch 70-metrowych wież tworzących fasadę, przepięknym witrażom i olbrzymim rozetom. Zwłaszcza rozeta północna, mieniąca się tysiącem barw, zachwyca niezapomnianą grą świateł.

  17. 9. Wersal

    Najpiękniejszy kompleks pałacowy. Niedaleko Paryża.

  18. 4. Montmartre i bazylika Sacre-Coeur

    Dzielnica Montmartre, pełna starych kamienic i wąskich uliczek, emanuje historią paryskiej bohemy. Można tu odnaleźć ślady takich sław jak: Vincent van Gogh, Fryderyk Chopin, Auguste Renoir, Edgar Degas, Henri Toulouse-Lautrec czy Pablo Picasso. Montmartre to dziś atrakcja turystyczna, w której króluje sławny kabaret Moulin Rouge, słynący z występów tancerek w strojach z piór i błyszczących cekinów. Na szczycie wzgórza Montmartre wznosi się imponująca, romańsko-bizantyńska bazylika Sacre-Coeur. Ze szczytu jej 80-metrowej kopuły można podziwiać wspaniałą panoramę Paryża.

    Najlepsza odpowiedź
  19. 8. Dzielnica La Défense

    Dzielnica La Défense to labirynt 3 mln m2 biur w ultranowoczesnych budynkach – symbolach współczesnej architektury. „Tutaj się nie śpi, nie mieszka, tutaj się pracuje” – mówią paryżanie. Jednak wśród high-endowych wieżowców, wśród których prym wiedzie Grand Arche – dwudziestowieczna wersja Łuku Triumfalnego Europy, nie brak pamiątek przeszłości zapewniających dzielnicy poczucie historycznej ciągłości. Jak upamiętniająca obronę stolicy przed wojskami pruskimi, odlana z brązu XIX wieczna alegoryczna „La Defense”.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj