Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Pytanie

Niedługo czeka nas podróż samolotem. Moje dziecko jeszcze nigdy wcześniej nie leciało? Bardzo się boi. Jak przygotować dziecko do tego? Jak wyglądały Wasze pierwsze podróże z dziećmi?

oczekuje 0
Anonymous 6 lat 1 Odpowiedź 258 wyświetleń 0

Odpowiedź ( 1 )

  1. najlepiej jezeli wszystko opowiesz jak wyglada cala procedura…. od odprawy bagazow bo ladowanie. Warto zabrac tez dziecku ulubionego pluszaka czy zainwestowac w jakas mala gre czy ciekawa ksiazeczke (i pokazac w trakcie lotu jezeli bedzie sytuacja wymykala sie spod kontroli 😉 tak aby maluch mial zajecie.Mozesz wziasc tez kolorowanki -cokolwiek dziecko lubi i zajmie jego uwage-bedzie ok. Ja swoim dzieciom przygotowywuje ich wlasny bagaz, taki maly podreczny na koleczkach albo malutki plecaczek. Wtedy dziecko moze miec pod reka miska czy inna rzecz w kuferku , i koncentruje sie na tym 🙂 a jakie jest dumne ze ma wlasny bagaz podreczny 🙂
    Polecam przy starcie /ladowaniu podac maluchowi gume do zycia, nie chodzi aby odwrocic jego uwage ale czasami dzieci maja problemy z zatykajacymi sie uszami i po prostu je wtedy boli .Mozolne zucie gumy uzmozliwia „odblokowanie” cisnienia w uszach .
    zycze powodzenia i miekkiego ladowania

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj