Gdzie ślub za granicą?

Pytanie

Marzy się nam ślub na egzotycznej plaży:) Jak to zorganizować? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Czy taki ślub można zorganizować przez biuro podróży? Jakie papiery będą nam potrzebne? Ile może kosztować taki ślub? Oczywiście bierzemy pod uwagę tylko nas. Oczywiście będzie to ślub cywilny, kościelny zamierzamy wziąć w kraju w kręgu rodziny. Z jakimi kosztami musimy się liczyć? Czy na miejscu istnieje opcja zapewnienia świadków, jeżeli przylatujemy sami?

rozwiązano 0
Anonymous 5 lat 10 Odpowiedzi 309 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 10 )

 1. Jestem fotografem ślubnym. Moje ulubione miejsce to Bermuda. Najstarsza kolonia Wielkiej Brytanii. Bardzo prosta organizacja ślubu na różowej plaży. Sama tak brałam ślub cywilny. Tanie,a piękne są śluby zorganizowane w Meksyku lub Kostaryce. Też jestem za tym, żeby sobie samemu wszystko zorganizować, trzeba trochę czasu poświęcić, ale warto.

 2. Ostatnio jak bylam na Karaibach to widzialam ze tam codziennie sie takie luby na plazy odbywaly. Piekna ceremonia ! 🙂

 3. W przypadku ślubu cywilnego za granicą zazwyczaj potrzebne są dokumenty: ważny paszport lub dowody osobiste, odpis aktu urodzenia, zaświadczenie o braku prawnych przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa, zawierające imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania, obywatelstwo, stan cywilny (w przypadku osób rozwiedzionych należy dołączyć dokument potwierdzający orzeczenie rozwodu, w przypadku wdowców akt zgonu małżonka).

  można znaleźć w internecie m.in. Katarzyna Fengler, organizatorka zagranicznych ślubów, Maria Zając – konsultantka ślubną w tym śluby za granica i wiele wiele innych osób i stron
  najlepiej zwrócić z zapytaniem o ofertę + ceny

  Najlepsza odpowiedź
 4. Może nie na samej plaży, ale braliśmy ślub w konsulacie w Barcelonie. Polecam. Piękne miasto, otoczenie, niezapomniany klimat spacerów 🙂 Spacer po ceremonii przez miasto to na każdym kroku życzliwe uśmiechy i oklaski przechodniów:) Do plaży bardzo blisko:)
  ps. nie płać pośrednikom. Nie ma sensu. Ja wszystko sam organizowałem. Wcale nie jest trudno, a dużo taniej. Łącznie ze świadkami i sesją zdjęciową. Powodzenia:)

 5. Grecka wyspa Santorini. Jest stworzona do wzięcia na niej ślubu. Wszystko za Ciebie załatwią i przygotują, Ty masz się tylko relaksować i przyjmować gości:)

 6. ale po co za granicami? u nas brak pięknych miejsc!? Jak morze czy góry!?

 7. jak za granicą to mi marzyłaby się Majorka – raj na ziemi 🙂

 8. Są biura podróży, które mają w ofercie takie śluby, np Best Reisen oferuje ślub na Sri Lance w cenie 7000-9000tyś.
  Na miejscu masz ceremonię, dostajesz świadków, tort, bukiet i ogólnie wszystko masz zorganizowane. Wcześniej musisz tylko papiery pozałatwiać. Ecco Travel też chyba organizuje.

 9. cypr 🙂

 10. ale po co za granicami? u nas brak pięknych miejsc!? Jak morze czy góry!?
  Dziewczynie się marzy ślub za granicą i zadaje konkretne pytanie, a Ty z takim tekstem wyskakujesz… No błagam…
  Ktoś już dokłądnie opisał wymagane dokumenty, więc powtarzać się nie będę. Dodam, że koszty zależą od miejsca, na które się zdecydujecie, a co do kwestii czy organizować wszystko samemu czy przez pośredników, to ja bym jednak zdecydowałą się na pośredników – oni mają lepsze „dojścia” i są bardziej zorientowani w temacie, co znacznie ułatwia wszelkiego rodzaju procedury, niekoniecznie zwiększając koszty. No i wszystko macie gotowe, bez biegania i załatwiania spraw w kraju, którego języka możecie nie znać (zwłaszcza jeśli w grę wchodzi jakiś egzotyczny kraj, macie większą pewność, że wszystko zostało załatwione jak należy). Z tego, co się orientuję, to kilka rodzimych biur podróży ma ofertę ślubną (w cenie świadkowie, fotograf, tort, formalności, pobyt w hotelu i, z reguły, butelka szampana). Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj