Odpowiedzi ( 2 )

  1. Elbląg to miasto, które świetnie spełni oczekiwania wielu turystów. Jest ono pięknie położone na Wysoczyźnie Elbląskiej nad kanałem Elbląskim. Miasto wielu walorów przyrodniczych i wielu atrakcji turystycznych. Świetna baza wypadowa nad Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany, na Warmię i Mazury. To z Elbląga zaczyna się rejs statkiem na unikatowe na skalę światową pochylnie Kanału Elbląsko-Ostródzki. Latem, Elbląg i okolice to świetne miejsce dla wodniaków, amatorów żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu, wędkarstwa itd.

  2. Co można robić, będąc przejazdem w Elblągu? Przede wszystkim polecam zwiedzenie Starego Miasta. Co prawda jest to tylko rekonstrukcja starówki, ale warto pospacerować uliczkami, wstąpić do XIII wiecznej katedry św. Mikołaja, obejrzeć bramę Targową z XIV i koniecznie potrzeć na szczęście nos legendarnego Piekarczyka. Warto odwiedzić Muzeum Elbląskie i poznać bogatą historię tego miasta, którego starówka kiedyś dorównywała urodą, a może była piękniejsza od gdańskiej. Niestety, wojna, powojenni szabrownicy i akcja „cała Polska odbudowuje Warszawę”, przyczyniły się, że po wspaniałym mieście zostały tylko ślady. Ponadto warto zajrzeć do centrum sztuki współczesnej Galerii El, znanej w Europie z Bienale form przestrzennych. Po spacerze koniecznie należy odwiedzić jeden z licznych lokali na starówkce i odpocząć przy filiżance kawy czy też przy kuflu lokalnego piwa „Specjal”. Latem można skorzystać z rejsu motorówka lub wypożyczyć kajak i podziwiać miasto od strony kanału Elbląskiego, albo popłynąć do rezerwatu Jeziora Drużno. Jeżeli mamy więcej czas warto odwiedzić Bażantarnię – leśny park położony na Wysoczyźnie Elbląskiej z kilkoma przepięknymi trasami turystycznymi lub też zwiedzić okolice Elbląga. Wieczorem można skorzystać z usług licznych klubów, restauracji, kawiarni, pubów, teatru i kin.
    Latem polecam rejsy statkiem do Ostródy przez unikatowe na skalę światową pochylnie tzw. „rejs statkiem po trawie”, czy tez rejsy do Krynicy Morskiej. Elbląg to wspaniała baza wypadowa do Malborka, Fromborka, Kadyn.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj