Czy trzeba się szczepić przed wyjazdem do Tajlandii?

Pytanie

Mamy ochotę na spontaniczny wyjazd. Najlepiej już po 1 stycznia. Rejon gdzie chcemy się wybrać to jest Tajlandia. Czy dużo ryzykujemy nie szczepiąc się? Na ile przed wyjazdem wykonuje się szczepienia? Czy byliście tam bez szczepień? Czym można się zarazić w T? Ile kosztują wszystkie szczepienia?

rozwiązano 0
Anonymous 5 lat 8 Odpowiedzi 235 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 8 )

 1. Ponieważ obecnie nie istnieje w Tajlandii żadne szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne, nie ma obowiązku szczepień. Mimo wszystko warto zadbać o własne zdrowie i mieć świadomość, iż wybieramy się w tropiki, do których nasz organizm przy pierwszej wizycie z pewnością nie będzie przyzwyczajony. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby około 3 miesięcy przed planowaną podróżą, odwiedzić przychodnię lekarską lub lekarza medycyny tropikalnej i przyjąć profilaktyczne szczepienia np.: przeciw malarii, zapaleniu wątroby A+B, a także tyfusowi, polio i tężcowi.

 2. Na malarię nie ma szczepień!, są srodki profilaktyczne (np: Malarone) które trzeba zacząć stosować kilka dni przed przyjazdem!!! w tropiki i… chyba warto, szkoda zdrowia. Nie jest to może najtańsze, ale przy ogólnych kosztach wycieczki, to łącznie z innymi szczepieniami (na pewno warto, po co ryzykować) nie podniesie znacząco całości. Szczegóły szczepień podadzą w stacjach San-Epid (wojewódzkich), kontakt do najbliższej… google it 🙂

 3. Odnosnie dolegliwosci Żoładkowych to naj naj lepsza COCA – .pomaga i odkarza oczywiscie mowimy o tej do picia . Osobiscie bylem w Taj juz 3 x i nic naszczęście nic mnie nie złapało a spałem i jadłem w różnych warunkach. kuchnie wyborna i nie ma co narzekac . a jak co to maja tez MC i KFC a tam ponoc kuchnia wyborna i pewna . ja uwarzam iz nie posmakowac kuchni danego kraju to grzech! Pozdro dla wszystkich

 4. Ponieważ obecnie nie istnieje w Tajlandii żadne szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne, nie ma obowiązku szczepień. Mimo wszystko warto zadbać o własne zdrowie i mieć świadomość, iż wybieramy się w tropiki, do których nasz organizm przy pierwszej wizycie z pewnością nie będzie przyzwyczajony. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby około 3 miesięcy przed planowaną podróżą, odwiedzić przychodnię lekarską lub lekarza medycyny tropikalnej i przyjąć profilaktyczne szczepienia np.: przeciw malarii, zapaleniu wątroby A+B, a także tyfusowi, polio i tężcowi.

  A od kiedy to są szczepienia na malarię???

 5. Na pewno szczepienia przeciw WZW A i B są dobrym pomysłem nie tylko do Tajlandii, ale i w Polsce. Szczepienie przeciwko durowi brzusznemu oraz zestaw „Tężec, Polio, Błonica”, są zalecane przez polskich specjalistów.

  W każdym kraju tropikalnym konieczne jest przestrzeganie zaostrzonych zasad higieny. Należy pamiętać o tym, że woda z sieci wodociągowej nie jest zdatna do picia i zawsze powinniśmy być zaopatrzeni w wodę butelkowaną, którą wszędzie kupimy bez problemu. W tajskich hotelach i restauracjach na ogół dba się o wysoki poziom higieny, ostrożność jednak nie zaszkodzi. Wodę z butelki warto używać nawet do mycia zębów.

  Najlepsza odpowiedź
 6. Patrząc na moją znajomą, która się nie szczepiła, a do dnia dzisiejszego ma problemy ze zdrowiem to obowiązkowo!

 7. *** Najczęstsze zagrożenia

  Upały
  W Tajlandii, nawet w tzw. porze chłodnej, panują znaczne upały. Przed szkodliwym działaniem słońca musimy zabezpieczyć się już od pierwszego dnia przyjazdu. Okulary słoneczne, kremy z wysokim filtrem i butelka wody powinny stanowić minimum zawartości każdego plecaka.

  Komary
  W Tajlandii istnieją pewne regiony, w których odnotowuje się zagrożenie malaryczne (np. w okolicach przygranicznych z Birmą i Kambodżą). Jeśli wiemy, iż wybieramy się w region ryzyka, koniecznie musimy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady, jakich środków przeciwmalarycznych powinniśmy używać. Wybierając się do Tajlandii, koniecznie musimy zaopatrzyć się w środki przeciwko komarom i innym insektom, zawierające składnik DEET (związek chemiczny skutecznie odstraszający owady). Dobrze sprawdzają się także spiralne kadzidła, których dym zniechęca komary.

  Zwierzęta
  Ponieważ dotykanie bezpańskich czy dzikich zwierząt niesie ze sobą ryzyko w każdym miejscu na ziemi (nie wyłączając Tajlandii), powinniśmy być w tej kwestii szczególnie ostrożni. Zasada ta dotyczy także ptactwa i drobiu, szczególnie z uwagi na ptasią grypę – choć epidemia została już zażegnana – ostrożności nigdy za wiele.

  Problemy żołądkowe
  Turyści mogą zmagać się także ze skutkami zmiany zwyczajów żywieniowych i potraw. Nasze żołądki nieprzyzwyczajone do pewnego typu dań mogą się zbuntować. Warto wówczas pić jak najwięcej wody. Jeśli jednak spożywać będziemy tylko obrane owoce (w żadnym wypadku nie brudne, ani nawet myte w wodzie z kranu), pić wodę z butelek i stopniowo przyzwyczajać się do nieznanych potraw, powinniśmy zaaklimatyzować się bez większych problemów.

 8. Byliśmy kilka razy w T:) Radziłabym się szczepić, dużo widziałam, wiem jak to wszystko tam funkcjonuje:/ Lepiej nie ryzykować własnym zdrowiem! Taki wyjazd moim zdaniem nie może być spontaniczny – zaczynając od błahych ubrań.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj