Czy snowboard jest bezpieczny?

Pytanie

Syn chce nauczyć się jeździć na snowboardzie. Czy jest to bezpieczne? Może powinien od czegoś innego zacząć?

rozwiązano 0
Anonymous 5 lat 12 Odpowiedzi 172 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 12 )

 1. Zacząłbym najpierw od nart. Snowboard jest równie niebezpieczny jak narty, ale zacząłbym od nart. Snowboard wymaga większych umiejętności.

 2. No zgadzam się z opiniami wyżej. Jest tak samo ryzykowny i niebezpieczny, jak większość innych sportów, więc ja nie rozumiem tej przesadnej troski. Oczywiście, ważne jest żeby zacząć uczyć się pod okiem instruktora, np. wysłać na obóz snowboardowy, wiem, że sporo w ofercie ma Almatur. Żeby nie wyrobić sobie złych nawyków. No i 2 – odpowiedni strój 🙂

 3. Nie polecam nauki na nartach jako wstępu do snowboardu, to dwie różne dyscypliny i nawyki ruchowe narciarzy bardzo przeszkadzają przy nauce jazdy na desce i niestety utrudniają ją. Tak więc syn niech zaczyna od razu śmigać na desce, szybciej złapie bakcyla niż z narciarskim przygotowaniem, które na nic się nie zda. Bardzo WAŻNE, powiem że obowiązkowe dla własnego bezpieczenstwa zwłaszcza podczas nauki: 1.Rękawice – koniecznie z usztywniaczami nadgarstków, najlepiej podwójne. 2. „Skorupa Żółwia” – ochraniacz na plecy, kręgosłup i 4 litery. 3. Ochraniacze na kolana – przy upadkach które są częste i bolesne podczas nauki uważam je za niezbędne, bo sam „dobiłem” swoje kiedy początkowałem. 4.Kask – z oczywistych względów, głowa jest bardzo narażona na uderzenia w stok i to dużo bardziej niż u narciarzy którzy upadają raczej bokiem. Na desce upadasz na plecy lub przód (twarz).

 4. uważam że snowboard jest bezpieczniejszy od nart, ale jak każdy spotr dla osoby która nie ma doczynienia z ruchem moze byc niebezpieczny. Snowboard nie jest wcale taki trudny, zawsze mozesz sie zatrzymac bo „stajesz na krawedzi” i na dupsko siadasz na nartach nie ma mozliwosci sie tak szybko i wmiare bezpiecznie zatrzymac 🙂

 5. Ja w tym roku pierwszy raz byłam na snowboardzie i powiem ze to nie jest wcale takie trudne, owszem sa rozne upadki ale jezeli sie ma dobrego instruktora to szybko sie nauczy jezdzic a reszte bedzie musial cwiczyc:) pozdrawiam:)

 6. Podobno łatwiej opanować snowboard niż narty. Ile lat ma syn? Może warto pomyśleć o jakimś zimowisku, gdzie będzie miał okazję spróbować jednego i drugiego? BUT organizuje świetne obozy narciarsko – snowboardowe dla dzieci od 13 roku życia. Dla młodszych dzieci też mają wyjazdy na zimowiska, ale nie wiem czy takie łączone narty + snowboard

 7. Snowboard wg mnie jest bardziej bezpieczny niz narty, jezdze od 5 lat i ani razu se nic nie zrobilem poza kilkoma siniakami na poczatku (a jezdze dosc agresywnie).
  Na poczatek polecam przedewszystkim kupic ochraniacze kosci ogonowej i posladkow, na kolana i nadgarstki, oraz kask. 1-2 dni nauki z instruktorem i bedzie smigal, wiem bo sam uczylem juz kilka osob i na drugi dzien juz ladnie jezdzili na obu krawedziach 🙂
  Pozdrawiam

 8. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to ważne jest aby mieć kask i ochraniacze na nadgarstki gdyż te miejsca są jednak bardziej narażone w przypadku snowboardu niż nart. Na początku więcej upadków jest przy nauce jazdy na desce niż nartach. Co do frajdy to już kwestia gustu. Jeździłem 5 lat na nartach a od 12 na desce choć zaczynam tęsknić za nartami 🙂

 9. Snowboard jest ryzykowny, jeśli jesteśmy zdeterminowani jeżdzić ekstremalnie, jednak moim zdaniem wcale nie jest trudniejszy od jazdy na nartach, jednak jak każda dyscyplina sportu wymaga poświęcenia czasu i zaangażowania.

  Najlepsza odpowiedź
 10. jest tak samo bezpieczny jak sanki, narty, samochód czy rower. Jeśli ma ktoś rozum i go wykorzystuje odpowiednio. Można dodać, że tylko głupi się nie boi.

 11. Snowboard jest łatwiejszy od nart ! co najwyżej chłopak naciągnie sobie żyły w rękach ( jeśli będzie miał słabe rękawiczki ) i obije kość ogonową co najwyżej. Wierz mi nic sobie nie złamie. To łatwiejsze od nart !

 12. Mój „przypadek” 32 lata życia… Od siódmego roku życia narty. Od ośmiu lat snowboard. Praktyczniejsze są narty, bo można podejść pod górkę. Jeśli chodzi o snowboard, jest TOTALNIE NIEPRAKTYCZNY, ale daje 236 razy więcej frajdy niż narty! Dynamika i… Tyle 🙂 Snowboarderzy wiedzą o co idzie. Aaaa. I dopiero ktoś, kto jeździł motorem i przesiada się na cztery kółka ma coś do powiedzenia (motor/autko) – innych nie słuchajcie. P.S. Szacun dla narciarzy, którzy świetnie czują się w swojej skórze.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj