Co warto zwiedzać w Czarnogórze?

Pytanie

Zamierzamy wybrać się samochodem do Czarnogóry. Które miejsca warto odwiedzić i gdzie nocować? Jak zorganizować wypad do Czarnogóry?

rozwiązano 0
Anonymous 6 lat 3 Odpowiedzi 258 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 3 )

  1. Bar

    Bar to znane miasto, słynie ze wspaniałych drzew oliwnych, zaliczanych do najstarszych na świecie. Rozłożysta oliwka, która ma ponad 2 tysiące lat jest najstarszym drzewem Europy. Swoją sławę Bar zawdzięcza bogatej historii, której odzwierciedleniem są piękne zabytki i uliczki. Z murów obronnych otaczających miasto roztacza się wspaniała panorama na góry, gaje oliwne oraz turkusowe morze. Warto zwiedzić pałac króla Nikoli, charakterystyczny ceglasty budynek z 1855 roku, otoczony pięknymi ogrodami. Odpocząć zaś można na miejskiej plaży, położonej w samym centrum Baru.
    Bečići

    Nadmorskie Bečići leży 2 km od Budwy, jednego z najstarszych miast adriatyckich. Miejscowość słynie z piaszczystej plaży i cudownych kolorów morza. Bečići to znakomite miejsce dla miłośników sportów wodnych oraz imprezowiczów.
    Budva

    Budva to niewielkie miasto z czasów rzymskich. Największą jego atrakcją jest średniowieczna starówka, nad którą góruje cytadela. Na uwagę zasługuje katedra św. Jana, której fundamenty datuje się na VII-VIII w. Plaża Budvy należy do najlepszych nad Adriatykiem.

    Najlepsza odpowiedź
  2. Sutomore

    Ta nowoczesna turystyczna miejscowość położona jest nad zatoką „Sutomorski Zaliv”, 10 km od Baru. Charakterystyczną cechą miasteczka jest duża plaża. To specyficzne położenie sprawia, iż Sutomore stanowi znakomite miejsce dla miłośników wypoczynku na plaży i spokoju na łonie natury. Idealne warunki do spędzania urlopów stwarzają przytulne kawiarenki i restauracje, gdzie można zrelaksować się i skosztować lokalnej kuchni. W okolicach miasta znajdują się ruiny zamku Haj-Nehaj. Zamek wybudowali przez Wenecjanie w XV w, a następnie rozbudowali go Turcy.
    Góry

    Masywy Gór Dynarskich znajdujący się w północnej i wschodniej części Czarnogóry. Są wysokie, często przekraczają 2 tys. m n.p.m. i charakteryzują się głębokimi kanionami, których głębokość przekracza niekiedy 1000 m. Wciąż są to tereny rzadko zamieszkane, umożliwiające bezpośredni kontakt z naturą. Turyści wybierają morze, ale i miłośnicy gór mają swoje ulubione miejsca przeznaczenia. Są nimi: masyw Durmitor, a ponadto Komovi, Prokletije i Bjelasica.

  3. Wybrzeże

    Czarnogórska część wybrzeża adriatyckiego uważna jest za najbardziej atrakcyjną. Rozciąga się na długości prawie 300 km, z czego ponad 50 km zajmują przepiękne, złociste plaże. Oprócz plaż spotkać można góry schodzące do samego morza. Częstym widokiem są małe, skaliste wyspy z ruinami wież i zamków.
    Zatoka Kotorska

    Jest najbardziej charakterystycznym obszarem wybrzeża Czarnogóry. Zatoka Kotorska (Boka Kotorska) przypomina fiord norweski i – podobnie jak jej odpowiednik na północy – powstała w wyniku zatopienia dwóch równoległych dolin śródgórskich. Różnica polega na tym, że na jej brzegach znajduje się bujna roślinność śródziemnomorska oraz piękne miasteczka z licznymi zabytkami.
    Święty Stefan

    Nieopodal Budwy znajduje się wysepka połączona z brzegiem wąskim przesmykiem z naniesionego przez fale piasku i żwiru, wzmocnionym kamiennym podmurowaniem. W najwyższym punkcie wyspy położona jest mała cerkiew z XV w. Całość otaczają mury obronne z XV-XVI w., których zadaniem była ochrona przed atakami piratów. Obecnie wszystkie budynki należą do hotelu.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj